Весняна тепла пора року - радісна пора для дітей, коли можна більше часу провести на вулиці, катаючись на велосипеді, роликах чи мопеді. Та поведінка дітлахів поблизу проїзної частини завжди непередбачувана, адже саме вони є самою незахищеною категорією учасників дорожнього руху. Діти часом вибігають на дорогу з-за будинків, дерев, кущів, транспорту, який стоїть поблизу узбіччя. Вони зазвичай відволікаються на цікаві для них предмети, не звертаючи уваги на навколишню обстановку.

Тільки за останні декілька днів на дорогах Білоцерківщини було травмовано троє дітлахів. Так, 28 лютого  близько 12.30, перебігаючи вулицю 2-га Піщана в місті Біла Церква, під колеса автомобіля потрапив хлопчик, 2008 року народження. Травмовану дитину зі струсом головного мозку та ЗЧМТ було доставлено в дитячу лікарню.

Шановні дорослі, регулярно нагадуйте дітям про небезпеку, що підстерігає на дорозі, приділяйте більше уваги Правилам дорожнього руху, звертайте увагу на те, що їх необхідно не тільки знати, але й дотримуватись.

Забезпечити безпеку дітей – обов`язок кожного з нас. Роз'яснюйте дітям необхідність дотримання Правил дорожнього руху: навчайте їх орієнтуватися в дорожній обстановці; перед виходом на вулицю, нагадуйте дітям про правила поведінки поблизу проїзної частини дороги; допоможіть їм вибрати найбезпечніший маршрут від будинку до школи, магазину, тощо. Будьте прикладом для дітей – переходьте вулиці у визначених місцях для пішоходів та тільки на зелене світло, не виходьте з дитиною на проїжджу частину із-за стоячого транспорту, не оглянувши попередньо дороги. Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг та на проїжджій частині вулиці.

Шановні водії! Будьте обережні та уважні за кермом на автошляхах. Дотримуйтесь швидкісного режиму, зменшуйте швидкість поблизу пішохідних переходів, особливо поблизу навчальних закладів, де найбільша ймовірність появи на проїжджій частині дітей. Пам'ятайте! Діти не завжди переходять дорогу у встановленому місці, тому будьте дуже уважні, особливо у вечірній час. Від вашої поведінки на дорозі, залежить не тільки власна безпека, але і безпека оточуючих людей. Будьте обачними та взаємовічливими.

В свою чергу працівниками поліції посилено нагляд за поведінкою неповнолітніх на вулично-шляховій мережі. Особлива увага акцентується на розміщення неповнолітніх у салоні авто згідно з вимогами Правил дорожнього руху, а також на обов`язковому використанні пасивних засобів безпеки (дитячих крісел, пасків безпеки).

Шановні батьки, вчителі, дорослі!  Не залишайтесь байдужими до проблем дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Нам, дорослим, необхідно навчити дітей розуміти небезпеку та оминати її, а також своїм прикладом показувати, як потрібно безпечно поводитися на дорогах і бути зразковим учасником дорожнього руху.Зосередьте увагу дітей на те, що перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, необхідно чітко виконувати Правила дорожнього руху, - зазначив начальник Білоцерківського відділу поліції Сергій Возненко.

Білоцерківський відділ поліції

 ГУ Національної поліції в Київській області

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на bc-mvs.gov.ua обов’язкове.