На Білоцерківщині правоохоронці Білоцерківського відділу поліції спільно з органами  освіти організовують та проводять серед учнів навчальних закладів  та їх батьків роз’яснювальну роботу та надають рекомендації щодопопередження та виявлення  у соціальних мережах небезпечних груп, в яких доводять дітей до самогубства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів», «Тихий дім», «Синій кит», #f57#f58, «Мертве море», «Тихі діти», що пропагують ідеї самогубства та закликають вступити до них, з метою доведення до суїциду, прикриваючи це виконанням різноманітних завдань в ігровій формі.

У всіх членів таких груп на особистих сторінках розміщені відео або малюнки з літаючими китами. Нелюди, що організували цю систему, відпрацювали чіткий алгоритм дій. Для того, аби вступити до спільноти, потрібно подати заявку для вступу й написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

Усього дається 50 завдань(«квестів»),направлених на пригнічення волі або пов’язані з нанесенням шкоди особистому здоров’ю. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в онлайн-режимі. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет.

Щоб не допустити потрапляння дітей до таких груп, батькам рекомендовано:

– Приділяти більше уваги психологічному стану дитини.

–Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита.

– Перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах.

– Звертати увагу на коло спілкування дитини.

– Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.

– Обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.

– Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

-Звертати увагу на наступні хештеги на сторінці дитини: #синий кит, #тихий дом, #явигре#разбудименяв420#f57#f58.

Інспектори з ювенальної превенції Білоцерківського відділу поліції роз’ясняють дітям та їх батькам про небезпеку та наслідки перебування у зазначених інтернет спільнотах. 

Білоцерківський відділ поліції

 ГУ Національної поліції в Київській області

При використанні матеріалу гіперпосилання на bc-mvs.gov.ua обов’язково